Jdi na obsah Jdi na menu
 


 31.12.2016 Dědina team ukončil svou aktivní     činnost a chov PH(100 ks) a elektr.konstatování Bricon Speedy jsme prodali.

****************************

Bydlíme v České republice,v obci Prodašice,na rozhraní okresů Mladá Boleslav,Jičín a Nymburk,asi 50 km od Prahy. První holuby (holoubata) jsem dostal mor.pštrosy v 5 letech tj. v r.1953. Postupně jsem měl různá užitková, či okrasná plemena. V r.1962 jsem se nadchl pro PH a přihlásil do spolku v Dobrovici .Bylo to pro poštovní holubáře těžké období, kvůli novému nařízení t.j. rušení organizací PH u Svazarmu  a nově organizování v ČSCH, hodně chovatelů v tuto dobu  s chovem PH skončilo. Po vojně jsem byl nucen zbourat svůj půdní komorový holubník, kvůli přístavbě a holuby zrušit pro nekontrolovaný odchov během vojny, s  plno zaletělými holuby a to nejen poštovními. To byl můj jediný výpadek asi 3 měsíce bez holubů. V té době jsem začal uvažovat znovu o holubech, bez kterých to doma nebylo ono. Koupil jsem část plemenného chovu koburských skřivanů, přihlásil se do klubu kob.skřivanů a římanů. Skřivani v té době si šlechtěním odvykli polařit a vůbec létat a z toho důvodu se u nich projevovala vada (otevřená záda) za kterou jsem na výstavách přicházel o body a tak jsem od kamaráda dovezl 4 holoubata PH, aby je trochu nutili létat. Při prvním výletu holoubat PH na střechu a porovnávání skřivanů a PH jsem se rozhodl znovu pro PH a skřivany za symbolickou cenu rychle odvezl kamáradovi, který měl o ně zájem, abych si to ještě nerozmyslel. Od té doby jsem se znovu věnoval PH (1976) v ZO CHPH Ml.Boleslav a  v ZO CHPH Nymburk. Do dnešní doby jsem zastával různé funkce tj. výcvikář ZO, ved.nas.střediska, výpočtář, tajemník ZO, tajemník OS Polabí. Mám tohoto ušlechtilého koníčka hlavně pro relax i když dnešní doba z něho dělá komerční záležitost a ničí kamarádské vztahy. PH jsem věnoval velkou část svého života a mým přáním je, aby i v budoucnu se chovatelé PH oslovovali „příteli“, a také se podle toho k sobě chovali.

****************************

V našem chovu dnes máme holuby  Škovrany,  Koopmany, Dirk van Dycky, Keese Bosuy (od L.Bezecné & Z.Pavlíka),  od Fr.Slováčka z Hodonína po jeho výkonných holubech,  Vandenabeele, Roosens, Engels J.+J., DeSmet-Matthys a Van Dyck  z Naturalu, od Chytilů P.+L., Tournier ......

*****************************

Společně se mnou  se poštovním holubům věnuje manželka Jiřina a syn Pavel (1971), který se již jako školák zúčastňoval chovatelské dovednosti mládeže ČSCH (okresní i celorepublikové - poštovní holubi) na celostátním setkání už v 9 letech obsadil ve své kategorii 1.místo a o rok později 2.místo. V 9 letech byl nejmladším účastníkem soutěže. Syn Pavel také vytvořil  v r.2008 webové stánky OS CHPH Polabí a dodnes je spravuje. Manželka Jiřina se pravidelně se mnou zúčastňuje všech holubářských akcí (nasazování na závody,výstavy, schůze  a pod. ) A proto jsme  tým "Dědina team".

                           Letu zdar!                   Dědina Pavel st.

 

                                                                                                                   Aktualizováno 1.1.2017

 

 

 

 

 

P.S. Tyto webové stránky jsem vytvořil v roce 2010 t.j. v mých 62 letech sám osobně (PC samouk) a také je pravidelně aktualizuji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                     

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 


SPRÁVCE WEBOVÝCH STRÁNEK